Lepidlo na paznehty Hoof Glue 200ml Kruuse Doprodej, EXP. 10/20

PeMi kód: 523300 EAN: 5703188300508
Běžná cena s DPH: 1 639,00 Kč
Sleva na zboží: 63%
DPH: 21%
Skladem 2 ks.
599,00 Kč
KRUUSE Hoof Glue

Rychletvrdnoucí dvousložkové lepidlo Hoof Glue se používá k lepení dřevěných špalků k rohovině paznehtu nebo na vyspravení rohoviny kopyta. Předností tohoto lepidla je rychlá, snadná a čistá aplikace.

Za pomoci lepidla se dřevěný ortopedický blok (Demotec) připevní na zdravý pazneht, čímž je na něj přenesena váha a dojde tím ke zvednutí nemocného kopyta.  Díky tomu si nemocný pazneht „odpočine“. Zvířeti se ulehčí od bolesti, dochází ke zlepšení stavu kopyta a obnovení produktivity zvířete v krátkém časovém horizontu.

Technické parametry

 

  • Počáteční nastavení: 15 sec. (na cca 20 °C)

  • Kompletní zahřátí: 30-40 sec. (na cca 20 °C)

  • Uvolnění nohy: 3-4min. Méně stresu pro skot.

  • Blok je řádně fixován: 4-5 týdnů.

  • Jedna náplň dostačuje pro 9-11 ošetření.


Proč vybrat KRUUSE Hoof Glue

 

  • Velmi jednoduché použití

  • Poslední generace PU technologie

  • Bez odpadu - hermetické balení při nanášení a skladování

  • Inovativní systém uzavírání: bez rizika ucpání nebo porušení náplně

  • 200ml obsahuje: o 10-25% materiálu více než jiné produkty na trhu


Uchovávání

Produkt nesmí být vystaven teplotám pod 0 °C. Je doporučeno skladovat při pokojové teplotě (16-25°C) na suchém a chladném místě, bez přímého slunečního světla a chránit před teplem a prachem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Produkt má trvanlivost 1 rok (při správném skladování při pokojové teplotě) od data výroby – Datum exspirace naleznete na obalu.

Teplota výrobku

V chladných a vlhkých obdobích je doporučeno ponechat produkt při 20 – 22 °C po dobu 24 hodin před aplikací. Vždy je doporučeno přepravovat výrobek v termo tašce. Pokud je to nutné, lze výrobek v uzavíratelném plastovém sáčku ponořit před aplikací do horké vody (max. 50 °C) na přibližně 30 minut.

Instrukce pro použití

1 – Vložení a otevírání náplně. Vložte náplň správně do dávkovací pistole. Vyšroubujte matici na horní části náplně.

2 – Odejměte zelenou bezpečností krytku. Zkontrolujte, zda oba otvory neobsahují žádné lepidlo.

3 – Upevnění směšovacího nástavce. Upevněte směšovací nástavec pro optimální poměr míchání dvousložkového lepidla. Odejměte matici a ujistěte se, že směšovací nástavec je pevně upevněn.

4 – Vyčištění vytlačováním. Po prvním otevření náplně vytlačte před první aplikací malé množství lepidla (cca 3g), aby se smíchaly obě složky a dosáhly správného poměru před použitím. Tuto část produktu nepoužívejte.

5 – Aplikace. Aplikujte lepidlo v dostatečném množství (cca 30g/1cm tloušťka) do střední části bloku. Držte pistoli směrem dolů. Vyvarujte se přetečení lepidla, zejména do interdigitální oblasti.

6 a,b  – Upevnění bloku. Okamžitě aplikujte blok s lehkým přitlačením na kopyto po dobu 10-15 sec. Ujistěte se, že vrstva lepidla mezi kopytem a blokem není menší než 3 mm.

Blok musí být nalepen vodorovně. To znamená, že musí tvořit 90 °úhel s dlouhou osou končetiny. Pokud jsou bloky nesprávně aplikovány, mohou negativně ovlivnit léčbu nemocného kopyta.

Lepidlo zasychá rychle bez nepříjemných teplot pro zvíře.

Odstraňte případné přebytky na stranách kopyta a bloku. Zatvrdnutí může být urychleno použitím fénu nebo horkovzdušné pistole.

7- Lepidlo zasychá do 3-4 minut a znovu se ochladí: blok je připraven k zatížení zvířetem a postižená noha může být uvolněna.

8 – Po aplikaci. Aby se lepidlo uchovalo i pro případné další ošetření, sejměte směšovací nástavec a umístěte bezpečnostní krytku podle barevných čar, poté bezpečně uzavřete maticí.

 

Doporučuje se používat ochranné rukavice, např. nitrilové rukavice KRUTEX.

 

 

Produkt najdete v kategoriích:

CHOVATELSTVÍ » Veterinární lékárna a pomůcky » Zdravotnické potřeby a materiál » Obvazový, krycí a fixační materiál

Zpět