Kdy vyměnit plenku?
Během několika prvních měsíců můžete plenky měnit až 10 krát během 24 hodin. Plenky by se měly měnit vždy, když jsou mokré nebo špinavé. Vaše děťátko vám obvykle (ale ne pokaždé) dá vědět. U superabsorpčních plenek jako Pampers poznáte, že jsou mokré, když v nich nahmatáte hrudky absorpčního materiálu.
Dále uvádíme běžné situace, kdy vyměnit plenku:
Bezprostředně před nebo po každém krmení
Po každé stolici
Před spaním
Když se vaše děťátko probudí
Než jdete s dítětem ven.
Umění přebalování
Plenky Pampers jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily tvaru tělíčka dítěte a dokonale mu padly pro pocit jemnosti. Při výměně plenky se nemusí zahýbat pas ani upravovat manžetky kolem nožiček.
Plenky Pampers Active Baby mají 2× pevnější manžetky kolem nožiček pro lepší ochranu proti protečení (v porovnání s předchozími plenkami Pampers Active Baby velikost 1–5).
Upevňovací pásky přilepte rovnoběžně s pasem a na střed upevňovací zóny s obrázky.
Obrázky používejte jako vodítko pro zajištění rovnoměrného přilepení upevňovacích pásků.
Aby si upevňovacími pásky zachovaly svou lepicí schopnost, neměly by se dostat do kontaktu s dětskými výrobky jako je dětský pudr.
Jak dítěti čistit zadeček
Všechny dětské čistící ubrousky Pampers pomáhají odstranit bakterie, dokonce i po koupání. Při přebalování je mějte po ruce, pomohou vám udržet vaše děťátko čisté a chráněné. Pokud přebalujete holčičku, vždy ji utírejte zepředu dozadu, abyste minimalizovali množství stolice, které se dostane k jejím genitáliím. Také pečlivě očistěte všechna místa, protože faldíky kolem genitálií mohou skrývat moč a nečistoty.
Léčba a prevence plenkové dermatitidy
Začervenalá vyrážka na zadečku dítěte může znamenat plenkovou dermatitidu. Tu mohou způsobit různé faktory, včetně toho, že zbytky moči a stolice zůstanou v kontaktu s pokožkou mezi výměnou plenek příliš dlouho, nebo také jako důsledek užívání antibiotik. Až vaše dítě začne přecházet na pevnou stravu, počkejte vždy několik dní, než mu přidáte novou potravinu, abyste zjistili, jestli vyrážku nezpůsobuje určité jídlo. Pokud má vaše dítě plenkovou dermatitidu, čistěte celou plenkovou oblast šetrně, avšak důkladně dětským čisticím ubrouskem. Prospěšné je také nechat pokožku na vzduchu. Obraťte se na svého dětského lékaře, pokud se vyrážka nezlepší.
Jak najít správnou velikost plenky
Stejně jako vy, děti rády nosí to, co jim dobře padne. Vyberte takovou velikost plenky, která se na dítěti neprověšuje a nepadá mu, ani když leze a hraje si. To pomůže předcházet protečení. A pamatujte si, když přejdete na větší plenku, bude mít lepší absorpční schopnost.
Bezpečné přebalování
Kupujte nejmodernější hračky a děti si nakonec hrají se vším, co jim padne do ruky – například i s plenkami. Proto je důležité, aby plenky zůstaly tam, kde mají, na zadečku vašeho dítěte. Nedovolte svému dítěti dávat si plenku do pusy. Vyřaďte každou plenku, která se roztrhne nebo poškodí a přečtěte si varování na každém balení.
Fakta o absorpčních materiálech v plenkách
AGM je absorpční gelový materiál široce využívaný jako výplň plenek pro absorpci vlhkosti. Je zcela normální, že čas od času zahlédnete nějaký gel na pokožce, zvlášť když je plenka silně promočená. Gel snadno odstraníte pomocí dětského čistícího ubrousku, kterým otřete pokožku svého dítěte.
Tento materiál má dlouhou historii bezpečného používání v množství výrobku a v plenkách se používá již více než desetiletí. Absorpční gelový materiál má blízkou souvislost s přísadami, které se hojně využívají v kosmetice a při zpracování potravin.
Skladování plenek
Plenky skladujte v prostoru chráněném před extrémními teplotami a vlhkostí, daleko od aromatických výrobků. Doporučujeme pleny uchovávat v suchém prostoru.