Mořské řasy Snack pražené Nori 4,8 g SAHM YOOK

PeMi kód: 356737 EAN: 8804702301678
Běžná cena s DPH: 24,00 Kč
Sleva na zboží: 46%
DPH: 15%
Skladem 119 ks.
12,90 Kč
Nori je nejrozšířenější mořská řasa především díky své výborné chuti. Řasy můžete jíst samotné jako svačinku nebo s nimi obohatit polévku či salát. Lze s nimi zkrátit i dobu vaření luštěnin. Jsou přirozeně bezlepkové a vhodné pro vegetariány.

Využití:

  • pochoutka - řasy mají výtečnou chuť i samotné
  • saláty - s řasami bude váš oblíbený zeleninový salát ještě chutnější a zajímavější, stačí je nasypat navrch
  • polévky - řasu přidávejte až po uvaření, v polévce skvěle chutná a vzhledově se dá lehce zaměnit za pažitku nebo petrželku
  • koření - rozdrcením řas získáte exotické koření, které můžete do pokrmů přidávat dle libosti
  • luštěniny - když při vaření luštěnin přidáte řasu do hrnce, zkrátíte tím dobu vaření

Název "Nori" pochází z japonštiny a označuje jedlé mořské řasy. Běžně se s těmito řasami obaluje sushi nebo rýžové koule. Často se také používají jako obloha či koření do nudlí a polévek. Jsou proslulé výbornou chutí.

Největšími producenty této řasy jsou Japonsko, Korea a Čína. Rostlina vyžaduje neznečištěné prostředí, takže ji lze pěstovat jen v čistých pobřežních vodách. Pěstování je komplikované, je totiž potřeba čistá voda, správná teplota vody, kvalitní setba i správné načasování setby a sklizně. Řasy jsou sbírány tradičním způsobem, v některých oblastech dokonce stále ještě ručně. Následně se suší na slunci na listech papíru nebo se řasy rozdrtí a suší se na sítech. Nakonec se plátky Nori praží na sezamovém oleji a dochucují.

Složení: Mořské řasy, řepkový olej, SEZAMOVÝ olej, jedlá sůl mořská. Balení obsahuje sáček s absorbérem vlhkosti, který není určen ke konzumaci.

Návod k přípravě: K přímé spotřebě. Vhodné jako rychlá svačinka, sushi wrap nebo do salátů.

Kalorická hodnota/energie (na 100g): 2575 kJ/613 kcal. Tuky: 49 g. z toho nasycené mastné kyseliny: 6 g. Sacharidy: 20 g. z toho cukry: 0.9 g. Vláknina: 14 g. Bílkoviny: 16 g. Sůl: 2.9 g

Může obsahovat (alergeny): sezam
Skladování: Skladujte při pokojové teplotě. Po otevření skladujte v uzavřeném obalu v chladničce.
Legislativní zařazení: Chipsy z mořských řas..

Zákazníci s tímto výrobkem též kupují:

Produkt najdete v kategoriích:

POTRAVINY » ASIJSKÁ KUCHYNĚ

Zpět